Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

CASE IH ROZSZERZA GAMĘ OPTUM O NOWY FLAGOWY MODEL O MOCY 340KM Z NAJLEPSZYMI FUNKCJAMI W TEJ KLASIE POJAZDÓWPoprzedni
Następny

Case IH Optum 340 CVXDrive z rozwiązaniem AFS Connect™ zapewnia moc do 340KM/Zmodernizowana przekładnia ciągnika CVXDrive to lepsze osiągi oraz większa trwałość i niezawodność / 5 – letni pakiet usług telematycznych AFS Connect Advanced / 3 – letni pakiet Safeguard Connect/Nowa, bardziej przestronna
i jedna z najlepiej wyciszonych na rynku kabina z systemem amortyzacji.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu rynkowi wielozadaniowych ciągników o dużej mocy, Case IH wprowadza do swojej gamy Optum nowy flagowy model o mocy 340KM, rozszerzając wielokrotnie nagradzaną konstrukcję Optum o dużej mocy i niskiej masie, którą można w razie potrzeby balastować. Pomimo wielu ulepszeń ciągnik Optum 340 CVXDrive z rozwiązaniem AFS Connect™ nie jest cięższy od obecnych modeli 300 i 270, ale zapewnia większą moc, najwyższą wydajność i możliwość wykonania każdego zadania.

Ciągnik Optum 340 CVXDrive, produkowany w fabryce Case IH w St. Valentin w Austrii zgodnie z rygorystycznymi normami jakości, jest idealny do zastosowań z zaczepem
i WOM — od uprawy i siewu po koszenie i transport. Dysponując najwyższym poziomem komfortu i wydajnością, ma on teraz jedną z najcichszych kabin na rynku i szereg zaawansowanych technologii dostępnych tylko w Case IH, w tym 5 lat zaawansowanych usług telematycznych AFS Connect Advanced. Portal AFS Connect wnosi dodatkowe korzyści, zapewniając możliwość korzystania z usług online przez dłuższy czas.

Doskonały stosunek mocy do masy.

Dr Solveiga Kalinauskaite, Product Marketing Manager: „Optum 340 CVXDrive, nasz nowy topowy model w tym segmencie, doskonale spełnia wymagania dużych gospodarstw rolnych i firm świadczących usługi rolnicze, potrzebujących ciągnika o wysokim stosunku mocy do masy, który zapewnia mu wszechstronność umożliwiającą wykonywanie szerokiego zakresu zadań”.
Sercem ciągnika Optum 340 CVXDrive jest sześciocylindrowy silnik Stage V FPT o pojemności 6,7l, zapewniający moc i moment obrotowy w wymagających zastosowaniach polowych i transportowych. Wyposażono go w wysoce skuteczną i sprawdzoną technologię redukcji emisji Hi- eSCR2 oraz w układ automatycznego zarządzania wydajnością (APM), który optymalizuje przełożenie układu CVXDrive i prędkość obrotową silnika w celu dostosowania się do wymagań dotyczących mocy wyjściowej. Aby zapewnić większą wydajność, produktywność i efektywność, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i trwałości, marka Case IH wyposażyła ciągnik Optum 340 CVXDrive w zmodernizowaną przekładnię CVXDrive z ulepszeniami modułu hydrostatyki, oprogramowania sterującego, elementów układu napędowego, tylnego mechanizmu różnicowego i tylnego WOM. Ponadto nowy zewnętrzny filtr przedmuchowy silnika skraca czas serwisowania. Aby zwiększyć wszechstronność i kompatybilność ciągnika podczas codziennej obsługi, standardową magistralę ISOBUS klasy 3 można zmodernizować do najnowszego protokołu komunikacji między ciągnikiem a osprzętem Tractor Implement Management (TIM), dzięki czemu certyfikowane narzędzia mogą automatycznie sterować określonymi funkcjami ciągnika.

Ciągnik Optum 340 CVXDrive, podobnie jak obecne modele 300 i 270, cechuje się dużym, bo aż 630l zbiornikiem paliwa, który zapewnia dłuższy czas autonomicznej pracy w terenie,
a także najlepszym w swojej klasie, 750h okresem między przeglądami. Nowy model zapewnia o 27KM, czyli o 9% więcej mocy, niż model Optum 300 CVXDrive, natomiast jego maksymalny moment obrotowy wynosi 1398Nm przy 1400obr/min, podczas gdy jego mniejszy „kolega ze stajni” dysponuje — przy takiej samej prędkości obrotowej — momentem 1282Nm.

Wszechstronność tego modelu ciągnika zwiększają dodatkowo mocny tylny podnośnik
o udźwigu 11058kg, przedni podnośnik o maksymalnym udźwigu 6016kg oraz dwubiegowy przedni i czterobiegowy tylny WOM. Ciągnik Optum 340 CVXDrive zapewnia zatem większą wydajność z zachowaniem wysokiej niezawodności i trwałości.

Najlepsza kabina na rynku.
Nowa, przestronna kabina gwarantuje kierowcy najlepszy w swojej klasie komfort i jest wyjątkowo cicha, bowiem poziom hałasu w niej wynosi zaledwie 66dB(A). Operatorzy docenią doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, wysokiej jakości wykończenie, motoryzacyjny standard dopasowania i wykończenia, a także wysoki poziom wyposażenia, do którego zalicza się m.in. kluczyk zbliżeniowy pozwalający na obsługę bezkluczykową.
Zaawansowana konstrukcja kabiny obejmuje przeprojektowany ergonomiczny podłokietnik Multicontroller, oferujący obsługę 95% najczęściej używanych funkcji w zasięgu ręki kierowcy, z których wiele można obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego lub nowego zintegrowanego pokrętła sterowania. Aby zapewnić najwyższy komfort obsługi i jazdy, opcjonalnie można wybrać nową, półaktywną amortyzację kabiny.
Przejrzysty i łatwy w obsłudze nowy monitor dotykowy AFS Pro 1200 z funkcją Bluetooth® pozwala na przegląd wszystkich funkcji ciągnika. Pomaga on operatorowi zoptymalizować wydajność silnika, skrzyni biegów, układu hydraulicznego i WOM, jednocześnie zarządzając pracą osprzętu. Nowy system operacyjny AFS Vision Pro umożliwia korzystanie z funkcji rolnictwa precyzyjnego oraz systemów ciągnika i łączności zgodnie z wymaganymi preferencjami obsługi.
Ciągnik Optum 340 CVXDrive jest wyposażony w Safeguard Connect, kompleksowy pakiet najlepszych usług dodanych marki Case IH, który zapewnia długoterminową ochronę i maksymalizuje produktywność, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych, innowacyjnych gospodarstw rolnych i firm świadczących usługi rolnicze. Obejmuje on przedłużoną do trzech lat gwarancję Safeguard i pięcioletnią subskrypcję specjalistycznego portalu telematycznego AFS Connect Advanced, który umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie gospodarstwem, flotą oraz danymi. Trzyletnia subskrypcja usługi Case IH MaxService, która działa przez całą dobę w szczycie sezonu, we współpracy z siecią dealerów, pozwala zmaksymalizować czas pracy maszyn, a obejmuje też kontrole przedsezonowe, aktywne wsparcie i szkolenia w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności maszyn marki Case IH.

Ciągnik Optum 340 CVXDrive będzie można zobaczyć na różnych pokazach w całej Europie latem i jesienią.