Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

CASE IH FARMALL 75C ELECTRIC: KOLEJNA EWOLUCJA IKONY

Wersja Farmall 75C z napędem elektrycznym zadebiutuje w Europie na targach Agritechnica 2023. Możliwość szybkiego naładowania akumulatora od 10 do 80% pojemności w mniej niż godzinę. Ciągnik zawiera funkcje autonomicznej obsługi. Wprowadzony na rynek 100 lat po premierze pierwszego modelu Farmall w 1923 r.

Sto lat temu marka Case IH na zawsze odmieniła rolnictwo, wprowadzając na rynek pierwszy ciągnik do upraw rzędowych Farmall i zastępując napęd konny napędem silnikowym. Dziś Case IH z dumą przedstawia kolejną ewolucję: pierwszy w branży w pełni elektryczny ciągnik z dodatkowymi funkcjami autonomicznymi – Farmall Electric. Pojazd elektryczny ugruntowuje zaangażowanie Case IH w przyszłość zrównoważonego rolnictwa poprzez rozwój wszechstronnych zastosowań i rozwiązań w zakresie paliw alternatywnych.

– Farmall to nazwa zakorzeniona w rolnictwie, która przez ostatnie stulecie zachowała swoje znaczenie w światowym rolnictwie – mówi Mirco Romagnoli, Vice President Case IH na Europę. – Pierwszy Farmall był innowacyjnym ciągnikiem, gdy został wprowadzony na rynek w 1923 roku, a sto lat później Farmall Electric pozostaje wierny tej zasadzie.

Farmall Electric oferuje natychmiastowy moment obrotowy, który wręcz można poczuć z fotela operatora wyposażonego w łatwe w obsłudze elementy sterujące, które pozwalają operatorom wykorzystać większą moc łatwiej niż w przypadku mechanicznych ciągników. Dzięki wydajności i mocy zbliżonej do silników wysokoprężnych, akumulator Farmall Electric można naładować od 10 do 80% w mniej niż godzinę, dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym. Zaprojektowany z myślą o najcięższych pracach w rolnictwie, ciągnik ten nadaje się również do zastosowania w pracach komunalnych, na lotniskach, w lekkich pracach leśnych i nie tylko.

Elektryfikacja ciągnika Farmall w połączeniu z redukcją zużycia części i kosztów konserwacji może zapewnić użytkownikom redukcję kosztów operacyjnych o ponad 50% w porównaniu z ciągnikami z silnikiem wysokoprężnym. Zewnętrzne funkcje cyfrowe i dodatkowe funkcje automatyzacji, takie jak tryb bezpieczeństwa, pozwalają rolnikom obsługiwać pojazd z dużo większą wydajnością.

– Ten ciągnik nie tylko przekracza oczekiwania, jeśli chodzi o wydajność, ale jego konstrukcja daje wgląd w przyszłość Case IH i kolejną odsłonę naszej kultowej marki – mówi Christian Huber, Vice President Global Tractor Product Management Case IH i General Manager CNH Industrial Austria. – Dla rolników, osób pracujących w zamkniętych pomieszczeniach lub w jurysdykcjach, w których obowiązują surowe przepisy dotyczące hałasu, główną zaletą będzie redukcja hałasu o 90% w porównaniu z poprzednimi modelami. Te zalety, a także kamery 360 stopni, które zwiększają bezpieczeństwo i widoczność z wnętrza kabiny, sprawiają, że ciągnik FarmallElectric to połączenie zwiększonej produktywności i wydajności.

– Case IH koncentruje się na innowacjach, aby sprostać wyzwaniom stojącym przed rolnictwem i innymi branżami związanymi z uprawą ziemi, co ilustruje szereg osiągnięć, które ujawniliśmy w ostatnich latach – podkreśla Romagnoli. – Farmall Electric stanowi kolejny krok w naszym rozwoju technologii zaprojektowanych w celu zapewnienia rolnikom przyszłości sprzętu rolniczego już dziś i pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój technologii dostosowanej do wszystkich rozmiarów i rodzajów przedsiębiorstw.

Farmall Electric zadebiutuje w Europie na targach Agritechnica 2023 w Hanowerze, w Niemczech.