Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE ROLNICTWA PRECYZYJNEGO

ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE ROLNICTWA PRECYZYJNEGO I UDOSKONALENIA TECHNOLOGII AUTOMATYZACJI GŁÓWNYMI INNOWACJAMI PREZENTOWANYMI PRZEZ MARKĘ CASE IH NA TARGACH AGRITECHNICA 2023

Głównym celem technologii marki Case IH jest umożliwienie rolnikom wydłużenia czasu pracy w polu przy wykonywaniu zadań, które wymagają eksperckiej wiedzy. Poprzez połączenie nowoczesnej technologii, wiodącego w branży osprzętu i najnowszych zdobyczy nauki marka Case IH udoskonala technologie cyfrowe i najlepszy osprzęt, które są elementami decydującymi o sukcesie rolnika.

Przykłady można znaleźć w gamie produktów marki Case IH – począwszy od systemu automatyzacji pracy kombajnu AFS Harvest Command, który umożliwia automatyczną optymalizację ustawień maszyny, aż po system automatyzacji przyczepy, który pozwala zwiększyć wydajność pracy każdego operatora. Te technologie zwiększają efektywność i wydajność pracy operatora dzięki automatycznym funkcjom takim jak sterowanie prędkością jazdy i narzędziem, dzięki czemu operator może się skupić na innych zadaniach i zwiększyć finalną wydajność maszyny.

Przyszłość automatyzacji Case IH zostanie zaprezentowana na targach Agritechnica 2023 wraz z prezentacją Magnum z Raven Autonomy, autonomicznymi funkcjami w Farmall 75C Electric oraz zupełnie nową automatyką pras zwijających z technologią analizy pokosu opartą na LiDAR.

Innowacje w zakresie technologii rolnictwa precyzyjnego podkreślają zaangażowanie marki Case IH, mające na celu umożliwienie użytkownikom wdrożenie rozwiązań w zakresie autonomii i automatyzacji maszyn na dowolnym etapie ich drogi ku autonomii. Udoskonalenia w zakresie technologi rolnictwa precyzyjnego stanowią ważny krok z punktu widzenia rolników przy wdrażaniu rozwiązań autonomicznych i automatyzacji w ich pracy. Dzięki tym produktom marka Case IH tworzy fundamenty dla przyszłej pełnej autonomii gospodarstw. W sezonie 2023 do tych udoskonaleń należą:


• Zestaw naprowadzania Case IH Pro 1200: Wprowadza wspólny, wiodący w branży interfejs użytkownika poprzez wprowadzenie Pro1200 do użytku w określonych aplikacjach automatycznego naprowadzania na rynku wtórnym i kontroli narzędzi. Ponadto rozwiązanie to umożliwia i zapewnia łączność pozwalającą operatorom na zarządzanie danymi w czasie rzeczywistym.
• AFS Connect EasyLink: Ten niedrogi modem umożliwia klientom łatwe podłączenie maszyn do portalu telematycznego AFS Connect w celu monitorowania wydajności floty w całym gospodarstwie. AFS Connect EasyLink można podłączyć do szerszej gamy maszyn, od CAN (Controlled Area Network) po analogowe, umożliwiając klientowi monitorowanie każdego sprzętu w gospodarstwie, w tym maszyn budowlanych i ciężarówek. W połączeniu ze sprzętem Case IH umożliwia korzystanie z AFS Connect Room Hub, dając dealerom możliwość zapewnienia zdalnego dostępu w celu usprawnienia konserwacji i wsparcia.
• Nowe partnerstwo AFS Connect API:
API umożliwia dostawcom FMIS i kluczowym graczom zarządzającym danymi, którzy optymalizują produkcję roślinną, ustanowienie bezpośredniego przepływu danych maszynowych i agronomicznych między oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem a portalem telematycznym Case IH AFS Connect. Case IH nadal inwestuje w strategię otwartych danych, aby zapewnić rolnikom płynne opcje zarządzania danymi. Case IH z dumą uruchamia nowe bezpośrednie połączenia danych z następującymi partnerami: AGRARMONITOR by betriko GmbH, Auravant, Bennamann Ltd, Cropman, CropManager by SEGES Innovation, Cropwise by Syngenta, FARMDOK, FieldPRO, Frontu, Libra Cart by Agrimatics, MyEasyFarm, N-Time firmy Sentinel Fertigation, NEXT Farming firmy FarmFacts GmbH, Pattern Ag, PCT Agcloud, Stratum firmy AgWorks, VisibleFarm firmy AgroVIR, xarvio® Digital Farming Solutions firmy BASF i xFarm.
• Ulepszenia w portfolio Raven Industries: Case IH ogłasza nową generację 7-calowego wyświetlacza Raven na rynku wtórnym pod nazwą „CR7+”, a także 12-calowy wyświetlacz Raven na rynku wtórnym pod nazwą „CR12+”. Nowa generacja wyświetlaczy będzie oferować lepszą wydajność sprzętową w porównaniu z obecnymi wyświetlaczami i będzie obsługiwać ulepszony interfejs użytkownika, jeszcze bardziej zwiększając komfort użytkowania. Wyświetlacze nowej generacji będą wyposażone w te same wiązki i złącza, zachowując kompatybilność z rozwiązaniami kierowniczymi, takimi jak elektryczny silnik kierowniczy Raven pod nazwą „DirecSteer™”.

Jako lider w dziedzinie rozwiązań precyzyjnych i cyfrowych, Case IH stworzyła zintegrowany pakiet precyzyjnych, zautomatyzowanych i autonomicznych rozwiązań, które mają sens dla wszystkich rodzajów rolników.

„To coś więcej niż tylko dążenie do bycia pionierami na rynku – którymi jesteśmy” – powiedział Chris Dempsey, globalny lider ds. produktów w dziedzinie technologii precyzyjnych w Case IH. „Chodzi o słuchanie tego, co rolnicy mają do powiedzenia, wysłuchiwanie ich obaw i dostarczanie im rozwiązań. Nie jesteśmy tu po to, aby zastąpić rolnika – jesteśmy tu po to, aby powiedzieć: wiemy, że twoja praca jest trudna i chcemy wspierać cię w drodze do osiągnięcia więcej w krótszym czasie i przy mniejszych zasobach. Chodzi o poprawę wyników finansowych rolników w każdym sezonie”.