Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

CASE IH wprowadza do sprzedaży zmennokomorowe prasy rolujące przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników

Niezwykle solidne komponenty i mniejsza liczba ruchomych części zapewniają wyjątkową wytrzymałość nowych pras RB 456 i 466HD Pro. Przystosowane do zbioru wielu upraw roślinnych w różnych warunkach pogodowych. Szybkie i łatwe formowanie bel o regularnym kształcie i wysokim stopniu zgniotu. Zdały egzamin u klientów w obszernych testach polowych przeprowadzonych na całym świecie.

– Dobrze wiemy, że rolnicy i firmy usługowe często używający pras i produkujący zazwyczaj przynajmniej 10 000 bel rocznie dużą wagę przywiązują do wytrzymałości i niezawodności. Mając na uwadze ich potrzeby, wzięliśmy pod lupę każdy aspekt belowania – nie tylko szybkie formowanie optymalnych bel z każdej uprawy roślinnej, lecz również utrzymanie jakości przy każdej beli – mówi Michał Jankowski, menadżer ds. marketingu produktu marki Case IH.

– W tym celu wzmocniliśmy i zwiększyliśmy rolki, wały i tylną klapę oraz zastosowaliśmy przekładnię główną i układ przeniesienia napędu o większej mocy, co również pozwoliło zwiększyć liczbę bel formowanych w ciągu godziny. Wprowadziliśmy pewne ułatwienia mające na celu zwiększyć niezawodność i usprawnić konserwację, jak np. poprzez zmniejszenie liczby łańcuchów napędowych i rolek zgniatających.

Procesowi opracowania i obszernego testowania nowej prasy towarzyszyło praktyczne wykorzystanie pras u rolników na całym świecie, mające na celu poznanie ich potrzeb i priorytetów. W ramach programu testowania wykonano z wielu różnych upraw roślinnych i różnorodnych warunkach pogodowych 150 000 bel.
Nowe prasy są dostępne w dwóch wersjach formujących bele o różnych wymiarach: RB456 HD Pro pozwala tworzyć bele o szerokości 120 cm i średnicy od 90 cm do 165 cm, natomiast model RB466 HD Pro formuje bele o szerokości wynoszącej również 120 cm, lecz średnicy od 90 cm do 190 cm. Każdy model można wyposażyć w trzy wersje rotora: rotor podający bez noży, rotor z 13 lub 25 nożami, co w sumie daje do wyboru sześć modeli.
Zamówienia na nowe prasy RB HD Pro można składać od lipca 2022 r. z terminem dostawy na wiosnę 2023 r.