Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

Ostatnie zabiegi ochronne w rzepaku

Na zdjęciu samica pryszczarka kapustnika składającą jaja do malutkiej łuszczyny rzepaku (ok.1,5 cm), zdjęcie z zeszłego roku ale dzisiaj 11.05.2023 roku zaobserwowałem te szkodniki na brzegach rzepaków. Obecna pogoda, ciepła i słoneczna będzie sprzyjać rozwojowi szkodników.

Do zwalczania szkodników łuszczynowych polecamy: Decis Mega 50 EW, Kaiso 050 EG/Karate Zeon 050 CS, Trebon 30 EC lub środki z grupy neonikotynoidów np. Carnadine 200 SL, Mospilan 20 SP, Inazuma 130 WG.

W dalszym ciągu występują owocniki zgnilizny twardzikowej (zdjęcie). Od dnia 02.05. do chwili obecnej występują w dużych ilościach. Stanowi to duże zagrożenie dla rzepaków. Jest to ostatni moment na zabiegi przeciwko zgniliźnie twardzikowej.

Na zgniliznę twardzikową polecamy: Amistar Gold Max, Azuba/Baltazar/Amistar 250 SC, Evito T, Propulse 250 SE, Treso, Starpro 430 SC i  Wezen 250 SC.

W ofercie posiadamy preparaty wspomagające ochronę roślin:

GreenOsmo – kondycjoner wody i adiuwant. Preparat przeznaczony do twardej wody oraz zwiększający skuteczność stosowanych środków ochrony roślin.

GreenAmin –  nawóz dolistny na bazie aminokwasów (L-aminokwasy), sorbitolu i betainy. Preparat wspomagający wzrost roślin oraz na warunki stresowe roślin.

GreenMobisit – nawóz dolistny o właściwościach stymulujących i ochronnych. Jest to unikalny, wysoko skoncentrowany nawóz krzemowy z dodatkiem magnezu, żelaza, boru, wapnia i tytanu.

oraz nowość w postaci preparatu mikrobiologicznego zawierający bakterie Bacillus:

Green Bio-Azot – preparat mikrobiologiczny do poprawy odżywiania roślin azotem.