Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

OPTYMALNE PRĘDKOŚCI ROBOCZE, WYŻSZA WYDAJNOŚĆ, WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ: NOWY QUADTRAC 715 MARKI CASE IH

Nowy model w uzupełnieniu do niedawno udoskonalonej serii ciągników Steiger i Quadtrac AFS Connect. Silnik Cursor firmy FPT o pojemności skokowej 16l z dwustopniową turbosprężarką rozwija moc maksymalną 778KM. Ulepszony układ napędowy Powershift, gąsienicowy układ jezdny do prac ciężkich, większa powierzchnia kontaktu z podłożem. Nowa stylistyka przodu ciągnika i świateł.


Ekonomiczne korzyści, wzrost efektywności i korzyści dla środowiska naturalnego uzyskane dzięki zwiększeniu wydajności pracy operatora za pomocą jednej maszyny były motorem napędowym prac rozwojowych nowego flagowego ciągnika marki Case IH – Quadtrac 715 AFS Connect o mocy maksymalnej 778KM/572kW. Najsilniejszy ciągnik produkcyjny Case IH łączy w sobie renomowane i sprawdzone na przestrzeni prawie trzech dekad cechy ciągników Quadtrac z głównymi elementami odróżniającymi go od innych modeli z niedawno wprowadzonej na rynek, zmodyfikowanej serii ciągników Quadtrac AFS Connect 525 – 645 i Steiger AFS Connect 475 – 525.

– Przy pracach rozwojowych nad ciągnikiem Quadtrac 715 nie chodziło tylko o moc – mówi Franz Josef Silber, menadżer ds. marketingu ciągników o wysokiej mocy i z napędem na 4 koła marki Case IH. – Przyświecał nam cel stworzenia ciągnika, który spełni wymogi największych gospodarstw w naszym regionie, zdolnego do obsługi narzędzi z ich idealną prędkością, osiągającego wysoką wydajność i pozwalającego na wykonywanie prac w idealnym momencie, nawet w trudnych warunkach roboczych, by maksymalnie wykorzystać krótkie okres dobrej pogody. Chcieliśmy również chronić glebę dzięki większej powierzchni kontaktu z podłożem i redukcji liczby przejazdów, co również przekłada się na większą efektywność i ograniczenie do minimum powierzchni pól, po których poruszają się maszyny.

Pełna moc na czterech gąsienicach
W modelu Quadtrac 715 z gąsienicowym układem jezdnym zastosowano po raz pierwszy w segmencie ciągników i ekskluzywnie nowy silnik Cursor 16L TST firmy FPT. Ma on o 23% większa pojemność skokową niż zastosowany w modelu Quadtrac 645 silnik Cursor 13l TST i rozwija moc maksymalną równą 778KM przy prędkości obrotowej silnika 1 900obr/min i maksymalny moment obrotowy 3255Nm przy zaledwie 1400obr/min. Wysoki moment obrotowy zapewnia dwustopniowa turbosprężarka z chłodnicą międzystopniową, gwarantująca wysoką responsywność w trudnych warunkach. Przerwy na tankowanie zostały ograniczone dzięki wbudowaniu szerszych siodłowych zbiorników paliwa na tylnej ramie, których łączna pojemność wynosi 1968l – o 11% więcej niż w modelu Quadtrac 645.

Silnik zapewnia moc najnowszej 16 – stopniowej przekładni typu Powershift PowerDrive marki Case IH z automatycznym zarządzaniem wydajnością (APM). Po udoskonaleniu kluczowych komponentów została ona już zastosowana w ostatnio wprowadzonych na rynek ciągnikach Quadtrac AFS Connect.

 

Udoskonalone gąsienice
Nowe gąsienice do prac ciężkich zdecydowanie się różnią od stosowanych w pozostałych modelach ciągników Quadtrac. Są one o 305mm dłuższe, by zwiększyć powierzchnię kontaktu z glebą, efektywniej przenosić moc, zwiększyć trakcję i zredukować ugniatanie gleby. Średnica koła napędowego została zwiększona z 910mm do 1008mm, a na koło napędowe zachodzi pięć żeber zamiast czterech, co pozwala przenosić większy moment obrotowy i wydłużyć żywotność gąsienicy.

Nowa stylistyka idzie w parze z nowy poziomem mocy
Na zewnątrz nowy ciągnik Quadtrac 715 odróżnia się od innych modeli z tej serii poprzez charakterystyczne wzornictwo maski. Maskę, która została podniesiona o 31% (34o vs. 26o), aby ułatwić wykonywanie prac konserwacyjnych, można otwierać za pomocą elektrycznego siłownika, do którego obsługi służy przycisk znajdujący się w zamykanej skrzynce obok stopni do kabiny. Odświeżona została również stylistyka świateł z nowymi reflektorami drogowymi z diodami LED i reflektorami roboczymi o większym o 11% natężeniu światła wynoszącym 25420lm. Uzupełnieniem tego są nowe, montowane na kabinie trzy zestawy reflektorów roboczych o natężeniu światła równym 45 600 lumenów i zasięgu działania 360˚.

Zdolny do obsługi największych narzędzi
Belka zaczepowa kategorii 5 jest dostosowana do możliwości korzystania z narzędzi przez nowy ciągnik; opcjonalny TUZ kategorii 4, który niedawno został wprowadzony w innych nowych modelach Quadtrac, posiada udźwig 10092kg i został zaprojektowany od podstaw pod kątem możliwości modelu Quadtrac 715. Maksymalnie osiem zaworów hydrauliki zewnętrznej jest zasilanych z pompy hydraulicznej o wydatku 216l/min lub opcjonalnej podwójnej pompy hydraulicznej SmartTorque o wydatku 428l/min.

Przyjemniejszy dzień pracy dzięki udoskonaleniom w kabinie
Bezpieczny i prosty dostęp do kabiny z zewnątrz zapewniają kręcone schody, natomiast komfortową jazdę gwarantuje czteropunktowa amortyzacja kabiny. Światła o nowej stylistyce nie tylko inaczej wyglądają, lecz mają także większą moc; wśród kolejnych praktycznych cech kabiny na uwagę zasługują poręcze dachowe, które umożliwiają bezpieczne czyszczenie szyb oraz nowa przednia wycieraczka o większym zakresie działania.

W kabinie znajdują się nowe schowki, natomiast w nowej podsufitce umieszczono nowe oświetlenie z diodami LED oraz głośniki pozwalające cieszyć się brzmieniem udoskonalonych zestawów audio. Wbudowane w podsufitce poręcze oraz słupek A z prawej strony pozwalają na łatwy montaż monitora. W razie potrzeby można na nich zamontować drugi monitor AFS Pro 1200 do obsługi układu prowadzenia AFS AccuGuide i układu zarządzania skrętem na uwrociu AccuTurn Pro, do sterowania narzędziami kompatybilnymi z magistralą ISOBUS, prowadzenia maszyny i wielu innych zastosowań. Technologia AFS Connect umożliwia rejestrację danych dotyczących pojazdu i danych agronomicznych, a także dwukierunkowe przesyłanie danych pomiędzy ciągnikiem a portalem internetowym myCaseIH, co pozwala na zdalne wsparcie i monitorowanie maszyny przez właściciela, a po uzyskaniu jego zgody również dealera.

Quadtrac 715 będzie miał swoją europejską premierę na targach Agritechnica odbywających się w Hanowerze (Niemcy) w listopadzie 2023 r.